Cumartesi, Mayıs 24, 2008

IDA - Industrial Digital Arts
Bir fikriniz var...Eminsiniz, tam ödüllük bir iş...Ya da, ödül almasa bile gerçekten dikkat çekici, konuşulacak bir iş. Ama malesef fotoşop bilginiz de bir yere kadar. Getty deseniz, o imajlar da tükendi. O halde ne yapacaksınız?...IDA'yı arayacaksınız!
IDA ismi size bir şey ifade etmiyorsa, yukarıdaki bir kaç örnek işi gördünüz, gene de özetlemek gerekirse, Vodafone Geyikler, Mini filler, Advantage dünyası, Garanti Flexi, BMW daha pek çok marka ve TBWA/ISTANBUL, Grey/İstanbul, Alametifarika gibi isimler sanırım nasıl bir oluşumdan bahsettiğimizi açıklayabilir.
1995 yılında Kaan Özsoy (CG Supervizör, IDA Genel Müdürü) tarafından Descartes ve Imagination Works LTD. animasyon şirketlerinin bir araya gelmesi ile yola çıkan ve 2003 senesinde CTD Systems Inc.'ın da ortaklığı ile hayata geçen IDA (Endüstriyel ve dijital sanatlar) geride bıraktığımız 5 yılda ağırlıklı reklam sektörü olmak üzere TV'na ve basılı mecraya pek çok dikkat çekici iş çıkarttılar. Sitelerinden potfolyolarına ve showreel'larına ulaşabileceğiniz Türkiye'nin bu önde gelen -benim kanaatim en iyisi oldukları yönünde- şirketiyle temasa geçmek isterseniz +90 212 343 1793 - 343 1791 numaralı telefonlardan kendilerine ulaşabilir, info@idapictures.com mail adresine düşüncelerinizi yollayabilirsiniz. Dünya standartlarında iş yapan böyle bir şirketimizin olması, iyi fikir!

You have an idea...You are sure that its worth a lion or a golden pen...At least, its gonna make a big impact...But, your photoshop knowledge has limits, even Getty can not be your cure. So, what are you going to do?...You're gonna call IDA!
Two animation companies Descartes and Imagination Works Ltd. were established by Kaan Ozsoy (CG Supervisor, General Manager of IDA) in 1995. These two companies got merged and CTD Systems Inc. became the co-partner by 2003. With the computer based animation techniques, Ida produces high quality 3d animation and visual effects for movies, music videos and especially for tv commercials. All the production of Ida is the great combination of art and technology that is practiced at the hands of our team. Ida's main objective is to increase the quality of the newly developing Computer Graphics (CG) sector in Turkey with the highly qualified works. You have to check their site for the portfolio and showreel. If it is not enough for you, you cann call them from +90 212 343 1793 - 343 1791 or send an e-mail to info@idapictures.com about your thoughts. Having a company which produces a world-standart work, is a hell of a good idea!

Teşekkürler Irmak Atabek.

Hiç yorum yok: