Pazartesi, Ocak 07, 2008

Niflantafl› City's


Kaç zamandır ha çektim ha çekecem derken en sonunda açılmadan çekmeyi başardım.
Efenim burası Nişantaşı, resimde gördüğünüz mekan da İstanbul'umun yeni "Crem dé la crem" AVM'si olmaya en büyük aday olan City's. Henüz açılmadığı için içeri girip izlenimlermi paylaşamayacağım fakat, gördüğüm kadarıyla içeri girişte tavanda kocaman bir ekran var. Bu bana başka noktalarda da ekranların var olduğu önyargısını verdi açıkçası ama bu konunu burada haber olmasının tek sebebi şu an için yanındaki ve resimde gördüğünüz dev ekran.
Bilenler bilir, The Marmara'nın üstünde böyle anlamsız bir ekran var, aynı şekilde Taksim'de bir kaç noktada da var ancak bu kadar netlik sağlayan, ve oval yapısı ile bu kadar şık duran bir tane daha yok. Dikine olması şu anda verdiği fashion tv'deki hanım kızlarımızın salına salına yürümesine enfes zemin sağlıyor ama ileride ne olur, reklam alanı haline gelir mi, sadece kendi markalarına kendi adına mı hizmet verri bilinmez, sadece böyle bir Times Meydanı'ndaki tatta ince uzun ve oval bir dev ekranımız var artık şehrin göbeğinde.
Bilhassa güneş battıktan sonra, takdir edersiniz ki son derece dikkat çekici oluyor.
Böyle bir ekran, gerçekten iyi fikir!

(Bu arada dikkat çekmek derken benim de tam olarak kafama takılan diğer konu bu. Trafik bu kadar yol kenarında ve bu kadar ışıklı bir ekrana nasıl izin verebildi? Ve hatta bu ekranda kızlarımızın tıkkıdı tıkkıdı şöför abilerimize doğru yürüyerek gelinmesine. Demek ki bu bölge epey ol almış, zira ben Antalya'da "Trafiğin dikkatini dağıtıyor" diye bir mayo markasının outdoorunu kaldırttıklarını bilirim yıllar önce...)

Hiç yorum yok: